PROGRAM "TS" (TS-WIN)
INSTALATOR Firebird 2.0.3


  Przy próbie uruchomienia programu TS albo już podczas pracy na nim może wystąpić sytuacja, że pojawi się błąd związany z serwerem baz danych Firebird, na którym pracuje program TS.

  Firebird jest narzędziem instalowanym automatycznie wraz z bazą danych TS i w zasadzie Użytkownik nawet nie musi zdawać sobie sprawy z jego istnienia, ale nie zmienia to faktu, że jest on niezbędny do prawidłowej pracy programu TS. Błąd związany z serwerem Firebird zazwyczaj ma miejsce gdy ktoś odinstalował, usunął albo uszkodził Firebirda zainstalowanego na Państwa komputerze.
  Należy go w takiej sytuacji ponownie zainstalować.

  Firebird domyślnie jest zainstalowany w folderze "C:\Program Files\Firebird\Firebird_2_0", dlatego błąd zawyczaj ma postać:
  "...file C:\Program Files\Firebird\Firebird_2_0\JakisPlik not found",
  np.:
  "Can't format message 13:76 -- message file C:\Program Files\Firebird\Firebird_2_0\firebird.msg not found".

  W takiej sytuacji należy skorzystac z jednego z instalatorów "TsSetupFireBird.exe" widocznych poniżej. Z instalatora można skorzystać również w sytuacji, gdy zachodzi konieczność instalacji FireBirda np. po reinstalacji systemu

  Instalator typu "SuperServer" instaluje FireBirda w domyślnej konfiguracji stosowanej w programie TS i należy go wybierać w zdecydowanej większości przypadków.
 1. TsSetupFireBird.exe - Instalator serwera baz danych Firebird (SuperServer)


  Instalator typu "ClassicServer" w praktyce stosuje się tylko w przypadku problemów z wydajnością na serwerach z procesorami wielordzeniowymi
 2. TsSetupFireBird_CS.exe - Instalator serwera baz danych Firebird (ClassicServer)


  UWAGA!!!
  Przed instalacją należy sprawdzić czy Firebird występuje na liście zainstalowanych programów i jeśli tak, to go odinstalować. Sprawdza się to w opcji "Start -> Ustawienia -> Panel sterowania -> Dodaj lub usuń programy (Programy i funkcje)". Jeżeli na liście występuje Firebird, to należy kliknąć w tą pozycję i potem w przycisk "Usuń" po prawej stronie tak jak to widać na rysunku poniżej:

  Firebird 2.0.3 na liście Dodaj lub usuń programy

  Po odinstalowaniu należy ponadto usunąć folder Firebird z dysku, w tym celu otworzyć kolejno: "Mój komputer (Vista: Komputer) -> dysk C: -> folder Program Files" i tam odszukać folder Firebird i usunąc go.

Kontakt w/s handlowych:
tel: (71)735-13-70, kom: 602-124-347, e-mail:
Kontakt w/s technicznych:
tel: (71)735-13-71, kom: 602-313-967, e-mail:
Prawa autorskie:
Mirosław Rutkowski & Marek Konowałek
STRONA GŁÓWNA SERWISU JAXA.PL POLUB NAS NA FACEBOOKU