O nas

Historia oprogramowania „TS” dla transportu i spedycji rozpoczęła się w 1992 roku, gdy Mirosław Rutkowski, ówczesny student informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Przewoźników Drogowych „Dolny Śląsk” na wykonanie systemu informatycznego do obsługi biura stowarzyszenia w zakresie wydawania i rozliczania zezwoleń na przewozy międzynarodowe. W tamtym okresie – jeszcze przed przyjęciem Polski do Unii Europejskiej – zezwolenia obowiązywały polskich przewoźników wyjeżdżających do wszystkich krajów europejskich, więc rozwiązanie problemu zarządzania dystrybucją zezwoleń było niezbędne dla usprawnienia obsługi transportu międzynarodowego w Polsce. System o nazwie „ZEZWOLENIA” (obecnie „ZE”) został pomyślnie wdrożony i do dzisiaj jest używany w niemal wszystkich stowarzyszeniach przewoźników drogowych w Polsce.

Przewoźnicy, którzy – odwiedzając w tamtym okresie swoje stowarzyszenie – zwrócili uwagę na fakt w jaki sposób program „ZEZWOLENIA” usprawnił pracę biura, złożyli u Mirosława Rutkowskiego zamówienie na napisanie programu komputerowego przeznaczonego dla firm transportowych i spedycyjnych. W wyniku tego zamówienia w 1994r. powstał program „TS”, który w ciągu kilku lat stał się legendą i najpopularniejszym oprogramowaniem dla transportu i spedycji w Polsce. W 1994r. powstało również Przedsiębiorstwo Informatyczne „RUTKOWSKI”, firma która zajmowała się dalszym rozwojem i rozpowszechnianiem oprogramowania „TS” i „ZE”. W związku z dużym sukcesem handlowym programu „TS”, stał się on w krótkim czasie flagowym produktem firmy „RUTKOWSKI”. Obecnie system ten –  w różnych wersjach – został wdrożony w niemal 2000 firm transportowych i spedycyjnych w Polsce, w Niemczech, Anglii i na Litwie.  Z listą Użytkowników naszego oprogramowania można zapoznać się tutaj.

W 1998r. do zespołu dołączyła Joanna Jaxa-Kwiatkowska, która jako właścicielka firmy „PHU JAXA Joanna Jaxa-Kwiatkowska” zajęła się reklamą, rozpowszechnianiem oprogramowania wytworzonego przez firmę „RUTKOWSKI”, a także pilnowaniem zamówień, księgowością i organizacją pracy całego biura.

W związku z rozwojem technologii informatycznych, w 2008r.,  we współpracy z Markiem Konowałkiem, powstał i został wdrożony do rozpowszechniania bezpośredni następca „TS”, program „TS-WIN” czyli wersja TS pod Windows – z nowoczesną bazą danych w technologii SQL. Program „TS-WIN” jest obecnie naszym flagowym produktem.

We wrześniu 2014r. firma „PHU JAXA Joanna Jaxa-Kwiatkowska” została wyłącznym dystrybutorem oprogramowania „TS”.  Decyzja ta została podjęta jednomyślnie przez wszystkich autorów oprogramowania „TS”, którzy docenili w ten sposób sumienną i perfekcyjną pracę Pani Joanny na rzecz rozwoju oprogramowania „TS” na przestrzeni kilkunastu lat.

Mirosław Rutkowski, który brał udział w powstaniu wszystkich dotychczasowych wersji oprogramowania „TS”, kieruje obecnie – oprócz zadań stricte informatycznych – działem wsparcia technicznego oprogramowania „TS” w firmie PHU JAXA.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

OFERTA OPROGRAMOWANIA